Неизвестни Фактически твърдения за Птицевъдство

Неизвестни Фактически твърдения за Птицевъдство

Неизвестни Фактически твърдения за Птицевъдство

Blog Article

Кокошките и пилетата разпространяват заразата още и с изпражненията си, от които се заразяват здравите кокошки и пилета.

Последиците от премахване на клетките в животновъдството – изследване на ЦОРХВ и...

Ще се повтори ли битката на институции и политици, които нахълтват в душата на един нещастник и я правят политически терен Чума...

Гъсоците трябва да се хранят много добре, за да бъдат активни и плодовити, което осигурява по-висока оплодяемост на яйцата. Структурата на стадата също трябва да бъде правилно определена, за да не се изтощават гъсоците, което води до намаляване оплодяемостта на яйцата.

Кадри от козефермата на Стефан Димитров, намираща се в село Ястребино, Търговищко

Важна роля играят и предразполагащите условия, които намаляват устойчивостта на птиците към инфекцията.

Допълнителна информация относно птицевъдството в научното заведение ще получите на телефоните за контакт в обект Земеделски институт.

Птицевъдство – тенденции съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години: намаляване на цялостния Птицевъдство брой на отглежданите птици в страната – както отбелязахме по-горе в текста, осезаема е тенденцията за намаляване на цялостния брой на отглеждани птици в страната. Основна причина за това и проблем, който стои пред развитието на птицевъдството у нас, е липсата на достатъчно количество храни за птиците.

Рибните стопанства в България са пъстървови и шаранови. Пъстървовите стопанства се зарибяват главно с: дъгова, балканска пъстърва и сивен.

Птицевъдство - Земеделски институт Стара Загора В Земеделски институт в град Стара Загора се извършва птицевъдство.

Списанието публикува и всички по-важни въпроси от организационната дейност на Съюза на птицевъдите в България.

Още Услуги предлагани от Земеделски институт Стара Загора

При едрия рогат добитък – младите говеда са телета, съответно месото, добивано от тях е телешко. Младите овце са агнета, а месото е агнешко; когато е от по-зрели овце, е шилешко или овче. При козите – младите са ярета, а месо им е ярешко. Същото важи и за най-широко разпространеното птицевъдство – отглеждането на кокошки. Малките кокошки се наричат с общия термин пилета, а месото им е пилешко.

Може би заради това другите държави се грижат толкова за него. То плаща данъци, изкарва пари, които влизат в хазната”, коментира още той.

Report this page